Najlepszy sposób na chwasty za kilka groszy – Wyczyścił beton, taras i cały ogród: Wypróbowany i najsilniejszy.

Wypróbowany w tym sezonie, najlepszy sposób na chwasty na chodniku, ale także w ogrodzie. Ale nie zapomnij uważać na kwiaty i trawniki. Ten środek jest bardzo skuteczny, ale nie może stykać się z uprawami, które uprawiasz, ponieważ również je zniszczy.

Do dokładnej aplikacji używam strzykawki, dzięki czemu docieram tylko do chwastów. Jeśli chodzi o chodnik, taras i beton, aplikuję tam klasycznie za pomocą spryskiwacza. W ten sposób pozbyłem się również mchu, który rośnie wśród bruku na tarasie.

Mieliśmy już problemy z usunięciem go wcześniej. Teraz wystarczyło spryskać, pozwolić mu zadziałać, a następnie zebrać wysuszone resztki. To wszystko. 🙂

 

 

Składniki:

  • 1 pusta butelka na wodę o pojemności 1,5 l
  • 1 litr białego octu
  • 125 g soli
  • 15 ml mydła w płynie

 

Przygotowanie:

Umieść lejek na butelce. Wlej sól. Wlej ocet i mydło – dobrze wymieszaj. Twój najlepszy pomocnik w ogrodzie jest gotowy.

 

To najlepsze domowe sposoby na zwalczanie chwastów

Domowe, naturalne środki chwastobójcze są opcją ekologiczną zamiast szkodliwych chemikaliów. Nietoksyczne składniki, takie jak ocet, sól, a nawet wrząca woda mają niszczycielską moc. Korzystanie z tych pomocników kuchennych oznacza, że ​​unikasz szkodliwych substancji i osiągasz równie wspaniałe rezultaty.

 

Odchwaszczanie mechaniczne jest skuteczne, ale czasochłonne. Dlatego postanowiliśmy sporządzić listę tanich i skutecznych ekologicznych środków chwastobójczych.

 

1. Ocet

Ocet to naturalny herbicyd bez chemii. Wlej biały ocet do spryskiwacza i spryskaj zachwaszczone części ogrodu. Ale bądź ostrożny i spryskuj nim tylko chwasty. W przeciwnym razie zniszczy również inne rośliny. Zaleca się aplikowanie octu wcześnie rano, przy słonecznej pogodzie , ponieważ promienie słoneczne potęgują działanie tego naturalnego herbicydu. Nie stosować przed deszczem, nawet przy pochmurnej pogodzie.

 

2. Ciepła woda

Gorąca woda niemal natychmiast niszczy chwasty. Idealnie nadaje się do czyszczenia narożników wokół bramy wjazdowej i schodów lub części zakurzonych i zabrudzonych. Ostrożnie polej gorącą wodą niechciane rośliny. W przypadku roślin z głębszym korzeniem może być konieczne powtórzenie tego procesu.

 

3. Sól

Roztwór soli i wody może pomóc w pozbyciu się chwastów. Wymieszaj 1 część soli i 3 części wody. Wylej roztwór bezpośrednio na chwasty. Niewielką ilość soli można posypać bezpośrednio na odporne chwasty.

 

4. Ocet i detergent do mycia naczyń

Wymieszaj 5 ml płynu do mycia naczyń i 1 litr octu. Delikatnie wymieszaj i uważaj, aby się nie pienił. Możesz zastosować to rozwiązanie np. na fugach na tarasie lub w miejscu parkingowym.

 

5. Gazety

 

Zwilż glebę, a następnie połóż warstwę gazety na chwastach. Jeszcze raz zwilż i przykryj ściółką. Zapobiegnie to nasłonecznieniu, a zatem chwasty nie będą rosły. Zapewnia również ciepłe schronienie dla przydatnych parasoli.

 

6. Mąka kukurydziana

Posypanie ogrodu mąką kukurydzianą zapobiegnie kiełkowaniu nasion chwastów. Jednak zapobiega również kiełkowaniu innych nasion, więc powinieneś używać tej metody tylko wtedy, gdy twoje rośliny są już wyrosłe.

error: Content is protected !!